הסיפור שלנו

יועצת בכירה מעניקה תמיכה וליווי מותאם למשפחות מיוחדות וליחסים במשפחה מיוחדת, מאמנת אישית ומרצה בנושאי הורות וחינוך ילדים מיוחדים, עומדת בראש על הרצף ומשמשת כמנהלת מקצועית
יעל יוספסברג היא אמא של מיכאל בן ה-19 המאובחן עם אוטיזם, מלווה משפחות ״מיוחדות״ עם 17 שנות ניסיון, שותפה במיזמים פורצי דרך בתחום ההנגשה הקוגניטיבית ונושאת בתפקידים בעלי משמעות בתחום הצרכים המיוחדים, לרבות יו"ר הועד המנהל (לשעבר) של עמותת אלו"ט במשך 7 שנים (2016-2023).
בעבר כיהנה כמנכ"לית סוכנות ביטוח מובילה מורשית LLOYDS ובמשך כ-3 עשורים מילאה שורה של תפקידים בכירים בתחום הביטוח.

בשנת 2022 הקימה את "על הרצף" המעניקה תמיכה וליווי למשפחות מיוחדות ועוסקת ביזמות מקדמת של הנגשה קוגניטיבית במוסדות הכנסת, מוסדות חינוך, תרבות, מוזיקה, רשויות מקומיות ועוד.

נעים מאוד, אני יעל.

אמא לדניאל (28), מיה (23) ומיכאל בן ה- 19 שאובחן על הרצף האוטיסטי בגיל שנה, ברמת תפקוד נמוכה.

כמשפחה שמקבלת את "הבשורה" היינו מבולבלים וחסרי אונים, מאיפה מתחילים?לא היה את מי לשאול ועם מי לדבר, מכל גורם אליו פנינו קיבלנו תשובה אחת לעיתים שתיים ואנו אלה שהיינו צריכים להרכיב את הפאזל השלם, לא ידענו מה מגיע לנו, מה לדרוש ואיך לדרוש. מה עושים? למי פונים? מאיפה מתחילים? המון שאלות ותשובות אין.

במשך 17 שנות המומחיות שפיתחתי, כאמא לילד מיוחד, לאט לאט התחלתי לשאול, לבדוק, לחקור, להעמיק, להפוך כל אבן ולא לקבל דבר כמובן מאליו.

גיליתי שהחקירה היא אין סופית, ולא פעם נדרשתי לחשיבה מחוץ לקופסא, להמציא את עצמי מחדש ,היה לי ברור שמדובר בריצה למרחקים ארוכים לעיתים מהירה, לעיתים בהליכה איטית, למדתי ״לכבוש״ שטחים קטנים ולתכנן את הקדימה לטווחים קצרים.

מאותו הרגע בו קיבלנו את הבשורה שמיכאל נמצא על הרצף האוטיסטי בתפקוד נמוך, יצאנו, כמשפחה, למסע נחוש וחסר פשרות כדי לאפשר למיכאל, ולנו, את החיים הראויים והטובים ביותר שיוכל לקבל, על אף הקשיים העצומים שלו.
מאז ועד היום, מזה למעלה מ – 17 שנים, אני מקדישה את חיי לתחום האוכלוסיות המיוחדות מתוך ידיעה ואמונה מלאה בילדים שלנו.

אוטיזם היא כמו טביעת אצבע, אין אחד דומה למשנהו וככזה כל ילד צריך את הדברים המותאמים רק לו, כך יוכל להגיע ולנפץ את תקרת הזכוכית שלו היא.

שילוב, קבלה, הכלה, סבלנות וסובלנות – חמשת הדיברות שהן נר לרגליי, איתן אני מתעוררת בבוקר ואותן אני משננת יום-יום שעה-שעה, והן אלה המתוות את דרכי.

שלכם ושלכן,
יעל

“אני ממש שמחה שפגשנו את יעל יוספסברג שנתנה לו טיפים שסייעו לנו להתמודד עם מצבים שונים בבית. יעל הקשיבה לצרכים שלנו וידעה להתאים לנו ולרוח ההורית שלנו עצות ופתרונות.”
- רוני איצחק
מן התקשורת
המחווה שריגשה את שר התרבות: הנער על הרצף האוטיסטי שחולל מהפכה באירועי התרבות
קרא עוד
בלוג שווה
תוכנית טלויה שבה יעל התראיינה תוכנית טלויה שבה יעל התראיינה תוכנית טלויה שבה יעל התראיינה
קרא עוד
יזמות מקדמת
תוכנית טלויזה שבה יעל התראיינה תוכנית טלויה שבה יעל התראיינה תוכנית טלויה שבה יעל התראיינה
קרא עוד
בואו נסלול את הדרך
המתאימה לכם.
'מותאם' היא מילת המפתח. את ה'מותאם' הזה אני יודעת לספק עבורכם.

על הרצף נותנת שירותיים על כל רבדי החיים, איפה אתם צריכים אותי על הרצף?
יצירת קשר
שדרות רוטשילד 51, תל אביב